Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Start
Aktualności


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 czerwca 2016 14:50

24 czerwca było w naszej szkole uroczyście, sympatycznie i wzruszająco!


 
Rycerze w Lemanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 czerwca 2016 14:23

14 czerwca Grupa Artystyczna REWITA zaprezentowała naszym uczniom ekwipunek średniowiecznego rycerza, a nawet odważyli się stanąć w szranki z Kurpiem.

 
Bziodowanie w Lemanie 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 czerwca 2016 14:03

Towarzystwo „Jan z Kolna” oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Lemanie – to organizatorzy VIII Festiwalu Kurpiowskich Zabaw Dziecięcych Bziodowanie w Lemanie”.

Impreza odbyła się 12 czerwca 2016r. na boisku naszej szkoły, a uczestniczyło w niej 9 drużyn (po 10 zawodników) ze szkół podstawowych z Lachowa – dwie drużyny, Janowa, Łachy, Lemana – dwie drużyny, Turośli i Czerwonego – dwie drużyny.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

  1. Skakanie przez rów.

(Dwie taśmy rozciągnięte na ziemi równolegle w odległości np. 2 m tworzą rów, przez który skaczą po kolei zawodnicy. Po każdej serii skoków taśmy rozsuwa się np. o 30 cm i rozpoczyna się następna seria skoków.)

  1. Wyścigi na barana.

(Zespoły ścigają się w parach jeden drugiego niosąc na plecach.)

  1. Kulanie na odległość

(Sześciu zawodników i 6  kulnięć kołem wyciętym z pnia drzewa.)

  1. Przeciąganie się lejcem (liną).
  2. Rzucanie szyszkami do celu.

Konkurencje oparte są na dawnych zabawach kurpiowskich opisanych przez Adama Chętnika w książce  "Życie pusz­czańskie Kurpiów".

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łasze, drugie miejsce – drużyna z SP Janowo, a trzecie – SP w Lemanie. Tm razem wszystkie trzy zwycięskie drużyny otrzymały także puchary. Zwycięzców uhonorowano odpowiednio złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami, a pozostali uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Podziękowania należą się wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie za pomoc w organizacji imprezy. Szczególnie dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Radzie Rodziców za przygotowanie posiłków dla wszystkich uczestników Bziodowania.

 
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 maja 2016 07:10

29.04.2016 r.

W kolejną rocznicę urodzin czciliśmy pamięć o naszym rodaku - patronie naszej szkoły. Stanisław Krupka urodził się 22 kwietnia 1900 r. w Zimnej. Uroczystość połączona była z finałem konkursu, który jak co roku opiekunka SU przeprowadziła wśród naszych uczniów. Konkurs dotyczył oczywiście życia i działalności tego wyjątkowego Kurpia.


 
Święto książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 kwietnia 2016 08:12

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki.

Z tej okazji 22.04.2016 r. w naszej szkole odbył się apel zachęcający dzieci do czytania książek połączony z krótkim konkursem ze znajomości baśni Andersena.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 31
Copyright © 2017 Witamy w Lemanie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.